Szwecja - Serwis Informacyjny o Szwecji. Praca w Szwecji, oferty pracy, gospodarka szwedzka, polityka, szwedzkie partie polityczne, rząd, kultura, literatura szwedzka, film szwedzki, media, motoryzacja, sport, społeczeństwo, równouprawnienie, szkoła, edukacja, studia, wojsko, policja.
statystyka

Liczba odwiedzin od 10.02.2006 r.:

Blog > Komentarze do wpisu

Szwecja - kobieta, która obaliła mit o Prosacu

Ingrid Carlberg opowiada historię przed i po Prosacu, opisując życie kilku osób mówi o życiu około 600 000 Szwedów i Szwedek, bo na tyle szacuje się osoby zażywające antydepresanty w Szwecji.

Dorastała w Surahammar pod Västerås. Swoją karierę rozpoczęła w 1982 w "Vestmanlands läns tidning" zastępując nieobecnego pracownika. Studiowała m.in. ekonomię, prawo i literaturoznawstwo na Uniwersytecie w Uppsali, kończąc je na poziomie porównywalnym z polskim licencjatem. Od 1990 jest zatrudniona w krajowym dzienniku "Dagens Nyheter". Ma dwie córki Johannę 15 lat i Sarę 12 lat. Jej mężem jest polityk Pär Nuder. W tym roku przyznano jej tytuł doktora honoris causa wydziału medycznego Uniwersytetu w Uppsali. W uzasadnieniu przyznania tytułu można przeczytać, że Carlberg została uhonorowana za naukową precyzję i sposób, w jaki wyjaśniła zastosowanie farmakologicznego leczenia depresji.

Ingrid Carlberg (ur. 1961) jest autorką książki wydanej przez wydawnictwo Norstedts "Pillret" ("Piguła", 2008), w której podejmuje się tematu depresji i przełomu w jej leczeniu wraz z pojawieniem się takich leków jak Prozac. Inspiracją dla książki była seria jej wcześniejszych reportaży, które publikowała w "Dagens Nyheter". Za tę książkę otrzymała nagrodę Guldspaden przyznawaną przez Föreningen Grävande Journalister.

Laureatka jest poza tym autorką książek dla dzieci i młodzieży. A z ciekawostek, jest również pierwszą kobietą sędzią w piłce nożnej w Västmanlandii.

strona domowa autorki

wtorek, 20 października 2009, szwecja11

Polecane wpisy

  • Miłość z portalu randkowego

    Szwedzka branża portali randkowych szacuje liczbę użytkowników na 1,2 miliona, którzy szacunkowo wydają 840 milionów koron rocznie w nadziei na znalezienie miło

  • Mikroblogi atakują Szwecję

    Na początku był Twitter. Od tej pory wystarczył sms i 140 znaków do blogowania a właściwie mikroblogowania. W 2007 roku Realtid.se informował, że każdego dnia n

  • Portale społecznościowe

    Brit Stakston, ekspert ds. mediów społecznościowych, na łamach popołudniówki „Expressen” dokonał krótkiego przeglądu najpopularniejszych w Szwecji p

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: